• ŚWIETLICA 2023/2024

• Informujemy, że świetlica przeznaczona jest głównie dla uczniów rodziców/opiekunów prawnych pracujących oraz uczniów dojeżdżających autobusem.

W roku szkolnym 2023/2024 świetlica działa w godzinach rannych (od 6.30 do 8.15)  i po zajęciach lekcyjnych (do 15.30).

Karta_zgloszenia-swietlica_2023.pdf

Oswiadczenie_rodzicow_dotyczace_odbioru_dziecka.pdf

Ważne informacje dotyczące pobytu na świetlicy dzieci rodziców/opiekunów prawnych pracujących.

1. Ze względu na trudne warunki lokalowe opieka świetlicowa przeznaczona jest głównie dla dzieci rodziców pracujących.
          2. Świetlica jest czynna od godziny 6.30 do 8.15 oraz po zajęciach lekcyjnych do godziny 15.30
          3. Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do punktualnego odbioru dziecka ze świetlicy.
          4. Nie podlega opiece dziecko, które nie dotrze do świetlicy.
          5. Obowiązkiem dziecka jest zgłoszenie nauczycielowi swojego przyjścia do świetlicy.
          6. Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane  jest do przestrzegania  zasad zachowania oraz czynnego udziału w zajęciach.
          7. Zasady opuszczania świetlicy przez dziecko.
          • Na życzenie rodziców dziecko może opuścić świetlicę:
          • samodzielnie, jeżeli:
          • czas wyjścia dziecka ze świetlicy jest czasem uzgodnionym na piśmie z rodzicami, dzień tygodnia, dokładna godzina,
          • rodzice złożyli pisemne oświadczenie, że ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka poza szkołą ( po zajęciach w świetlicy),
          • dziecko ukończyło 7 lat
          • pod opieką starszego rodzeństwa, jeżeli:
          • dziecko ukończyło 7 lat, a osoba pod opieką której wychodzi ze świetlicy jest pisemnie upoważniona przez rodzica,
          • rodzice złożyli pisemne oświadczenie, że ponoszą odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka poza szkołą ( po zajęciach w świetlicy).
          • odebrane przez osoby upoważnione:
          • poza rodzicami dziecko mogą odebrać ze świetlicy wyznaczone osoby na podstawie ,,Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy’’ lub pisemnego upoważnienia rodziców/ opiekunów prawnych.

Oswiadczenie_rodzicow_dotyczace_odbioru_dziecka.pdf​​​​​​​

• na zajęcia dodatkowe, jeżeli:
          • rodzice wyrazili pisemną zgodę na samodzielne wyjścia dziecka ze świetlicy na zajęcia pozalekcyjne odbywające się na terenie szkoły lub poza nią, podając dokładną godzinę rozpoczęcia i zakończenia zajęć, rodzaj zajęć, dzień tygodnia i lokalizację.
          1. O wszelkich zmianach dotyczących trybu  odbierania dziecka ze świetlicy rodzice muszą powiadomić wychowawców pisemnie (z datą i podpisem).