• Mobilne Laboratorium Przyszłości

• Naszą szkołę odwiedzili edukatorzy z Mobilnego Laboratorium Przyszłości i przeprowadzili zajęcia pokazowe dla uczniów klasy VIA, VIB, VII oraz VIII. Zajęcia warsztatowe dotyczyły następujących bloków tematycznych:

Długopisy3D – Nauka przez doświadczenia oraz kontakt ucznia z fizycznym przedmiotem czyli modelem jest według wielu badań skuteczniejsza od posługiwania się opisami i zdjęciami. Dlatego uczniowie rysowali proste modele przy pomocy długopisów 3D, aby następnie przejść do druku trójwymiarowego.

Druk 3D – Wprowadzenie w świat druku 3D na przykładzie drukarki filamentowej. Uczniowie w ciągu 1 godziny lekcyjnej zapoznali się z budową drukarki, własnościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować. Ponadto, w ramach ćwiczenia uczniowie obserwowali pracę drukarki i jej finalny efekt.

Była też zabawa z robotami Photonami oraz magicznym dywanem.

Edukatorzy stworzyli w klasie przestrzeń do zabawy i eksperymentów, do kreatywnego myślenia i szukania konstruktywnych rozwiązań. 🖨🖥🖱📠 #LaboratoriaPrzyszlosci

• "Szkoły Pełne Talentów"

• Zapraszamy do udziału w akcji "Szkoły Pełne Talentów"

- zrób zakupy w Lidlu za minimum 50zł, w tym przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc

- przy kasie odbierz TALENCIAKA

- przekaż TALENCIAKA naszej szkole 😀

• NARODOWE CZYTANIE

• W Gminnym Ośrodku Kultury w Rogóźnie uczniowie naszej szkoły przygotowali Narodowe Czytanie. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Marlena Lech wyjaśniła czym jest Narodowe Czytanie, a Pan Wójt Krzysztof Polesiak odczytał list Pana Prezydenta Andrzeja Dudy na temat książki Elizy Orzeszkowej pt. ,, Nad Niemnem”. Uczniowie klas 4-8 przeczytali piękną i wzruszającą ,,Legendę o Janie i Cecylii”. Na koniec każdy uczeń otrzymał słodki upominek oraz zakładkę do książki z tematyką ścisłe związaną z tegoroczną lekturą.

Dziękujemy Paniom z Dziennego Domu Seniora za przybycie i wszystkim uczniom za udział w wydarzeniu 📖 📖 📗 📘 📙 📚  #narodoweczytanie2023

• AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

• Tegoroczna 30. akcja „Sprzątanie Świata” przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły, wychodząc naprzeciw takiemu przedsięwzięciu, zabrali się za generalne sprzątanie terenu wokół szkoły oraz pobliskiej okolicy.

Wszyscy wyposażeni zostali w rękawiczki oraz worki na śmieci. Najmłodsi porządkowali plac zabaw, boiska szkolne oraz teren wokół budynku, starsi natomiast wyruszyli do pobliskiego lasu. Śmieci, niestety, nie brakowało. Wychowawcy klas w czasie sprzątania zwrócili uwagę na przydatność podejmowanych działań.

Taka akcja okazała się skuteczną lekcją wychowawczą, gdyż uświadomiła uczniom jak duży wpływ ma człowiek na przyrodę, dlatego wszyscy powinniśmy częściej podejmować różne działania w celu ochrony otaczającego nas środowiska.

Z okazji tego święta w drukarce 3D zostały również wykonane breloczki do sal lekcyjnych🌍🌎 #laboratoriaprzyszlosci

W akcję "Sprzątanie Świata" włączyły się również najmłodsze przedszkolaki 🌎

• Kropki, kropeczki u Przedszkolaków

• W naszym przedszkolu również rządziły dziś kropki 🔴🟠🟢🔵🟣

W zerówce oraz u "Zająców" było wesoło 😊 To święto kreatywności, dzień w którym dzieci mogły się skupić na rozwoju swoich talentów i pasji.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

• Kropki, kropeczki 🟣🟢🟤🟡🟠😍

Międzynarodowy Dzień Kropki rozpoczął się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”, która opowiada historię Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki inspiracji i zachęcie ze strony nauczycielki plastyki Vashti odkrywa w sobie moc kreatywności.

Uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 kolejny rok świętują ten ważny dzień.

Pomysł ma na celu pobudzanie kreatywności i pomysłowości u uczniów oraz zachęcanie ich do tworzenia.

To był dzień pełen świetnej zabawy, odkrywania swoich mocnych stron, tworzenia i działania !!! 🔴🔵⚪️🔘🟡⚫️🤗